На 1 и 2 юли 2026 г. в София се ще проведе събитие за изграждане на капацитет в сферата на устойчивото градско развитие. То се организира от НСОРБ в партньорство със Секретариата на Европейската градска инициатива и Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
В него могат да участват представители на 94-те общини (виж приложен списък), определени като градски тип общини. Програмата предвижда панелни дискусии с национални и европейски експерти, интерактивни сесии и обучителни лаборатории, както и представяне на практически инструменти и подходи за работа на местно ниво.
Сред основните тематични акценти са:
- финансови инструменти за градско развитие;
- гражданско участие и ангажиране на местните общности;
- градско обновяване;
- управление на отпадъците;
- енергийна ефективност и планиране на възобновяеми енергийни източници.
Актуалната програма на събитието можете да видите в приложението по-долу.
/ЯД/
/ЙБ/
Източник за тази статия e Националното сдружение на общините в Република България
Наши спонсори са:
Български трактори на добри цени при изключително качество



