Управляващият орган на Програма „Храни и основно материално подпомагане“ отчита засилен интерес от общините и районите на общините към удължаването на операция „Топъл обяд“.
Само за две седмици, са постъпили 50 анекса за изменение на административните договори, което показва високата активност на местните власти и стремежа им да гарантират непрекъснатост на услугата за хората в нужда.
Осигуреният допълнителен ресурс по Програма, позволи операция „Топъл обяд“ да бъде удължена до 16 юли 2027 г., като от 1 август 2026 г. единичният разход за предоставяне на топъл обяд се увеличава на 2,10 евро (4,11 лв.) с включен ДДС. Благодарение на това близо 67 000 уязвими граждани ще продължат да получават безплатен топъл обяд в цялата страна.
Агенция социално подпомагане към МТСП напомня на общините и районите на общините, че допълнителните споразумения (анексите) за удължаването на сроковете на административните им договори следва да бъдат подписани не по-късно от 31 юли 2026 г.
Поредното удължаване на операцията, е резултат от последователните усилия на НСОРБ и общините, за гарантиране ежедневно осигуряване на топла и питателна храна за хилядите нуждаещи се наши съграждани- Увеличаване на ставката и удължаване на топлия обяд по Програмата за храни 2021-2027
/ВИ/ /ЙБ/
Източник за тази статия e Националното сдружение на общините в Република България
Наши спонсори са:
Български трактори на добри цени при изключително качество



