Общините могат да заявят участие в обучение за работа с електронната система на здравните медиатори


Общините могат да заявят участие в обучение за работа с електронната система на здравните медиатори

Напомняме, че с наше писмо (наш изх. № И-1166/22.06.2026г.) Ви информирахме за организираното от Министерството на здравеопазването онлайн обучение за работа с електронната информационна система за отчитане на дейността на здравните медиатори.

Обучението ще се проведе дистанционно на 02 юли 2026 г. от 15:00 ч. и е предназначено за здравни медиатори и представители на общинските администрации, ангажирани с дейността на здравните медиатори.

Във връзка с приетите изменения и допълнения в Наредба № 1 от 19 август 2020 г. за изискванията за дейността на здравните медиатори, относно въвеждането на електронната информационна система е необходимо в обучението да бъдат включени и представители на общинските администрации, ангажирани с дейността на здравните медиатори.

Общините, които все още не са подали заявка за регистрация или не са заявили за участие на такъв представител в Министерство на здравеопазването, могат да направят това на електронен адрес: [email protected]

Информацията за всяко определено за участие лице следва да съдържа: три имена; длъжност; институция/организация; телефон за контакт; електронна поща.

Предоставянето на посочените данни е необходимо за изпращане на линк за достъп до обучението и на указания за участие.

/НС/ /ИИ/

Източник за тази статия e Националното сдружение на общините в Република България

Наши спонсори са:

Български трактори на добри цени при изключително качество